Jeruzalém - Jaspis

Novinka

Rozměr šperku - 8 cm. Celkem 43 cm.

Ručně vyroben šperk z mědi, patinováno, leštěno, povrchově ošetřeno. 

Jaspis je minerál s krásnými účinky pro zdraví i duševní pohodu. Přináší do života klid, vyrovnanost, stabilitu a rovnováhu, pomáhá zvládat stresové situace a dodává odvahu.  

350,00 Kč
nezahrnuje cenu dopravy

Jaspis je minerál s krásnými účinky pro zdraví i duševní pohodu. Přináší do života klid, vyrovnanost, stabilitu a rovnováhu, pomáhá zvládat stresové situace a dodává odvahu. Podporuje soustředění a je tak vhodný k meditaci, relaxaci a uvolnění. Indiány byl považován za kámen, který jim pomáhal spojit se s energií země. Všem snílkům pomáhá uzemnit se a držet se tak "nohama na zemi". Dodává nám sebedůvěru, pevnou vůli a odvahu čelit problémům. Také nás podporuje v plnění stanovených cílů a je tak vhodný pro všechny, kteří mají problém s odhodláním se k akci .

Jestliže se v našem životě objeví nějaký problém, jaspis nám pomáhá pochopit jeho příčinu a přináší nám pocit uklidnění a úlevy, že všechny naše problémy mají řešení. Také nám pomáhá při řešení konfliktů a neshod. Podporuje nezištnost, toleranci a trpělivost a chrání před vztekem, zlobou, nenávistí a agresivitou. Mezi další přednosti jaspisu patří schopnost čistit elektromagnetický smog a pohlcovat negativní energii.

Ze zdravotních účinků jaspis podporuje imunitu, pomáhá při detoxikaci a při léčbě kožních problémů. Čistí ledviny, střeva i žlučník a pomáhá při žaludečních problémech. Podporuje chuť k jídlu a pomáhá tak při léčení poruch příjmu potravy, jako je třeba anorexie nebo bulimie. Podporuje funkci vejcovodů a vaječníků a pomáhá zvládat nevolnosti během těhotenství a při porodu. Je vhodný pro utišení menstruačních bolestí, pomáhá s nepravidelností menstruačního cyklu i s neplodností. Má příznivý vliv na ledviny a močový měchýř, játra, žlučník, slinivku i slezinu.

Čištění probíhá proudem čisté vody, nebo v misce s vodou spolu s křišťálem přes noc. Nabíjíme jakkoliv dlouho na přímém slunci nebo při úplňku dopadajícím světlem z měsíce. Kromě ohnivého achátu.


Léčebné účinky mědi na lidské zdraví

Aztékové, Egypťané i Římané - ti všichni používali po tisíce let měď, jeden z nejběžnějších kovů na Zemi, ve špercích, obvazech, kosmetice a dokonce i v nápojích jako lidový prostředek k potírání celé škály chorob.

Nelze vyloučit, že nošení nejrůznějších ozdobných tretek může být jedním ze způsobů "měďné léčby", lékaři se však stále ještě zdráhají dát lidovým léčebným prostředkům založeným na působení mědi požehnání, protože v nadměrném množství může být toxická a většina lidí přijímá dostatečné množství tohoto prvku v každodenní stravě.

Dokonce i v dnešní době sportovně založení a o své zdraví pečující dospělí jedinci, kteří dbají o dostatečný přísun mědi nezbytné pro dobré fungování těla, zavrhují v obavě z nadměrné medikace a z vedlejších účinků vitamínové doplňky ve prospěch šperků.

Je známo, že měď, která je obsažena v běžně konzumovaných potravinách a nápojích jako ryby, ořechy, čokoláda či červené víno, napomáhá vývoji kostí a tkání. Podle odborníků může její nedostatek vyvolat problémy pojivových tkání a kloubů a způsobit takové choroby, jako je například artritida.

Nikdo však nikdy neprokázal, že měděné náramky, jimiž se zdobily nesčetné generace po celém světě, mají skutečně léčebné účinky. A nebo pokud fungují, jak a proč mohou pomoci léčit nemoci.

Odborníci měďařských společností poukazují na nedostatek přesvědčivých důkazů o tom, že nošení výrobků z mědi na kůži zabraňuje deficienci mědi či léčí nemoci - i když někteří vědci to označují přinejmenším za neškodné.